Tablu farsh banner

 

شستشو و نظافت تابلو فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رعایت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا تابلوفرش کیفیت اولیه خود را از دست ندهد و حتی الامکان خصوصیات ظاهری و ساختمانی خود را حفظ کند. تابلو فرش ها با توجه به قیمت و حساسیتی که دارند باید توسط شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند شسته شوند و از زدن مواد شوینده متفرقه مخصوصا به صورت دستی بر روی آنها خودداری شود.

 

در ساتراپ گستر، مرحله اول شستشوی حفظ کیفیت و در مرحله دوم زدودن گرد و غبار و آلودگی هایی که پس از سالیان دراز بر آن نشسته، مد نظر است. در سیستم شستشوی ابتدا غبارگیری مکانیکی انجام میگرد. تابلو فرش ها غالبا دارای گرد و غبار هستند، که قبل از شستشوی حتما باید غبارگیری شوند، چرا که هنگام شستشو گرد و غبار در ته گره (محل تماس گره با تار و پود) باقی مانده و خوب تمیز نمی شوند و باعث پوسیدگی تابلو فرش می گردند. در واقع تبدیل به گل شده و در مغز تابلو فرش باقی می ماند.

 

tablu 1

 

خطر شستشوی تابلو فرش به صورت دستی:

شستشوی فرش و تابلو فرش با شوینده های رایج و به صورت دستی ، منجر به خشک و شکننده شدن الیاف پشم می شود. زیرا این مواد برطرف کننده چربی های قوی و دارای ترکیبات شیمیایی اسیدی قوی هستند که منجر به شکستگی و بروز کچلی در فرش و تابلو فرش می شود. از طرفی اگر تابلو فرش دارای خامه های رنگی باشد که ثبات کافی ندارند در زمان شستشو و کشیدن مواد شوینده به صورت دستی ممکن است رنگها در هم بلغزند یا ادغام شوند.

 

Tablu 2

شستشوی تابلو فرش، خشکشویی تابلو فرش، تمیز کردن تابلو فرش،شستن تابلو فرش، شستشو تابلو فرش،تکنیک های شستن تابلو فرش, نحوه شستشوی تابلوفرش, طرز شستن تابلوفرش, نکاتی برای شستن تابلوفرش,طرز شستشوی تابلو فرش، نکاتی برای شستن تابلوفرش، تمیزکردن تابلوفرش، نحوه شستشوی تابلوفرش، شستن تابلوفرش در خانه، نحوه شست و شو تابلوفرش در خانه ، طرز شستن تابلوفرش ،تکنیک های شستن تابلو فرش در خانه، نحوه شستشوی تابلو فرش, نحوه شست و شو تابلوفرش در خانه, تمیزکردن تابلوفرش, شستن تابلوفرش در خانه,نحوه شستشوی تابلو فرش,طرز شستشوی تابلو فرش