شستشوی فرش سجاده ای مساجد و نمازخانه ها

فرش سجاده ای طرح محرابی یا محراب دار یا سجاده فرش ، به فرش های گفته میشود که در آنها از طرح محراب استفاده شده که به صورت ترتیبی داخل فرش سجاده ای تکرار می گردد و غالبا در مساجد ، حسینه ها ، مصلی ها و در نمازخانه ادارات مورد استفاده قرارمی گردد.
ارائه خدمات شستشوی انواع فرش و موکت سجاده ای در مسجد و نمازخانه ادارات ، بدون نیاز به جدا کردن موکت، با بهترین مواد شوینده بدون بو و بدون رنگ با کیفیت فوق العاده بالا در کمترین زمان انجام می شود، لازم به ذکر است در سیستم شست و شوی موکت و فرش مساجد یا حسینیه ساتراپ گستر، پاشش مواد و کثیفی به هیچ عنوان وجود ندارد و نیازی هم به جابجایی وسایل نمی باشد.
با ارائه خدمات خشکشویی موکت و فرش سجاده ای در محل دیگر نیازی به جدا کردن چسب موکت یا فرش سجاده ای و روانه کردن آن به قالیشویی ندارید. و نه تنها از خطر احتمالی آب رفتن موکت و فرش مسجد جلوگیری کرده اید بلکه متحمل هزینه مازادی جهت جایگزین کردن موکت یا فرش سجاده ای از دست رفته نخواهید شد.

Moket 2

روشهای شستشوی موکت و فرش در ادارات و مساجد:

در روش سنتی شستشوی موکت وفرش سجادهای کاملا خیس می شود و در نتیجه نیازمند عملیات خشک کنی می باشد. خیس شدن زیاد موکت یا فرش مساجد موجب مشکلات زیادی میشود. از جمله، طولانی بودن زمان مرطوب بودن موکت و فرش که این مسئله در نهایت باعث بالا رفتن رشد قارچ ها و باکتری ها در موکت یا فرش سجاده ای میشود و باعث پوسیدگی و بوی بد آنها میشود. موکت یا فرشی که بیش از 24 ساعت خیس بماند تمامی این مسائل را پیش رو خواهد داشت.

روشهای گوناگون دیگری نیز برای شست و شوی فرش سجاده ای  وجود دارد مانند شامپو کردن فرش وموکت ، یا شستشوی آن با دستگاههای پولیشر یا کفشور یا دستگاه های دارای برس های دریلی و راکداکتور نیز انجام میپذیرد. در این روشها به دلیل مکنده ضعیف دستگاه، میزان قابل توجهی از کثیفی ها در موکت یا فرش سجاده ای باقی می ماند و از طرفی به دلیل فشار زیاد برس بر روی موکت یا فرش ، الیاف آن آسیب دیده و برس دستگاه بر روی موکت یا فرش مساجد  ایجاد موج می نماید و حتی در بعضی موارد باعث کچلی موکت یا فرش سجاده ای و از بین رفتن پرز آن خواهند شد.

اما در روش مورد استفاده ساتراپ گستر لیان، شستشوی سجاده فرش یا موکت با بخارشویی یا سیستم تزریق و مکش است، که در روش بخارشویی، بخار صنعتی با 140 درجه سانتی گراد حرارت به همراه مواد شوینده به درون موکت یا فرش سجاده ای تزریق میشود و سپس توسط دستگاه خشک کن خشک میشود. این روش دارای بالاترین توان تمیز کنندگی می باشد زیرا تمام کثیفی های موجود در موکت و فرش استخراج میشوند. دمای بالای بخار ضمن خاصیت آنتی باکتریالی آن، شست و شوی موکت یا فرش مساجد را تسریع میکند و حتی تمام کثیفی هائی که در عمق  موکت و فرش هستند را نیز خارج می کنند. دماي بالاي بخار ضمن افزايش قدرت پاك كنندگي مواد شوينده ، نیاز بكار بردن برس دریلی چرخان ( كه سبب از بين رفتن الیاف موكت یا فرش مسجد مي شود) را از بین میبرد و در مقابل دیدگان مشتریان محترم فرش و موکت با کیفیت صد درد صد بالاتر و زمان کمتر شستشو میشود. از آنجا که دستگاههای ما مجهز به خشک کن و مکنده قوی هستند پس از شست و شوی  و آبگیری، موکت در کمتر از 3 ساعت قابل استفاده خواهد بود.

دستگاههای شستشوی موکت و فرش ما دارای مزیت ضد عفونی به دلیل دمای بالای بخار و نیز دارای استاندارد ضد کک و باکتری و ساس از اروپا می باشند ، که جدید ترین روش شستشوی مبل و فرش مساجد و موکت در محل، در ایران میباشد.

نکته مهم: لازم به ذکر است قبل از شست و شوی موکت و فرش مسجد درمحل، ما اقدام به غبارزدایی آن میکنیم. چرا که هنگام شستشوی موکت یا فرش سجاده ای گرد و غبار باقی مانده از محیط خوب تمیز نمیشود و باعث پوسیدگی آن می گردد در واقع تبدیل به گل شده و در مغز موکت یا سجاده فرش می ماند. از همین روی ما در ساتراپ گستر ابتدا موکت و فرش مسجد یا نماز خانه را با مکنده های صنعتی غبارزدایی نموده سپس اقدام به شست و شوی آن می نمائیم.

خسارت به موکت و فرش سجاده ای در شست و شوی غیراستاندارد

هزینه شستشوی فرش مسجدو موکت در محل با برس های دریلی یا پولیشر شاید ارزان تر باشد اما آسیب های غیر قابل جبرانی را به الیاف فرش و موکت خواهد زد. فرش های ماشینی سجاده ای به علت داشتن مواد پلاستیکی در گره و تار و پود، پس از شستشو نرمی و لطافت خود را از دست میدهند و در فرش های دستباف هم که معمولا رنگ پس می دهند و باعث تثبیت رنگ پس داده شده روی فرش میشود که رنگبرداری آن سخت و هزینه بر است. در مورد فرش های ابریشمی هم که گاها باعث پارگی یا کاهش کیفیت آنها میشود.
از سوی دیگر، در شستشوی سجاده فرش و موکت در محل  هم ، پس از شامپو زدن به سجاده فرش و موکت باید آبی که در آنها نفوذ کرده خارج شود و برای اینکار احتیاج به مکنده ای قوی است تا بتواند آب کثیف را خارج نماید. در غیر اینصورت آب و مواد شیمیایی باقیمانده در فرش سجاده ای و موکت  نه تنها باعث کثیفی بیشتر و کدر شدن رنگ فرش و موکت میگردد بلکه باعث پوسیدگی و آلودگی بیشتر آنها نیز میشود. از طرفی دیگر، شامپوی دستی زدن هم به موکت و فرش مساجد نه تنها آنها را تميز نمي کند، بلكه آنها را لوچ و چسبنده کرده و ديرتر خشك مي شوند، زيرا رطوبت به عمق فرش سجاده ای و موکت رسيده و الیاف آنها در محيط مرطوب مي پوسند و اگر چند بار اين كار را تكرار كنيد، به مرور زمان فرش سجاده ای و موکت شما حتما"خواهند پوسید.

نکاتی چند در مورد پاک کردن لکه فرش و موکت

اولین نکته مهم در مورد پاک کردن لکه از روی موکت و فرش مساجد، شناخت نوع و میزان تازگی آن است ، وقتی لکه ایجاد شده تازه باشد و بدانیم از چه ماده یا موادی تشکیل شده ، میتوانیم سریعتر نسبت به پاک کردن لکه اقدام کنیم، تازگی لکه باعث میشود که زودتر ، بهتر و با هزینه کمتر پاک شود. در غیر اینصورت ماندن و کهنه شدن لکه باعث ماندگاری آن در الیاف موکت و فرش سجاده ای شده و در نتیجه  تمیز کردن آن را دشوارتر می کند.
برای زدودن و پاک کردن لکه  از روی موکت یا سجاده فرش، ابتدا باید مواد شوینده را مورد بررسی قرار داده ، سپس لکه را قبل از شست و شوی محل آلوده ، پاک نمائیم. توجه به این موضوع که بعضی از لکه ها با آب داغ یا با صابون ماندگارتر میشوند مهم است. بنابراین پیشنهاد میکنیم عملیات پاک کردن لکه را به ما بسپارید تا موکت سجاده ای شما بدون آسیب به الیاف آن لکه زدایی شود.

جهت اطلا ع از قیمت شستشوی فرش سجاده ای یا سجاده فرش با ما تماس بگیرید.

Moket 4

 شستشوی موکت در محل، شستشوی فرش، شستشوی فرش سجاده ای، شستشوی سجاده فرش، شستشوی موکت خارجی، شست و شوی فرش سجاده ای، شستشوی موکت موزاییکی، شستشوی موکت مربعی، شستشوی موکت در جا، شستشوی موکت در منزل، شستشوی سجاده فرش طرح محرابی، شستشوی فرش کاشان، شستشوی فرش مسجد، شستشوی فرش نمازخانه، شستشوی موکت نمازخانه، شستشوی موکت ادارات، شستشوی موکت سالن سینما، شستشوی موکت سالن آمفی تئاتر، شستشوی موکت سالن کنفرانس، شستشوی موکت سالن همایش، شستشوی موکت تشریفاتی، شستشوی موکت پزرباند، شستشوی موکت کبریتی، پاک کردن لکه موکت، پاک کردن لکه فرش، شستشوی فرش ماشینی، شستشوی فرش دستباف، شستشوی فرش گل ابریشم، شستشوی فرش ابریشم، شسنشوی فرش حسینیه، شستشوی موکت پشمی، خشکشویی موکت، خشکشویی فرش، خشکشویی فرش دستباف و ماشینی، خشکشویی موکت ادارات، خشکشویی سجاده فرش، شست و شوی موکت، شستشوی موکت بدون جدا کردن چسب، شستشوی فرش در محل، قیمت شستشوی فرش سجاده ای،روش شستشوی فرش سجاده ای، شست و شوی موکت نمازخانه، شست و شوی فرش مسجد، شست و شوی موکت حسینه