Dry cleaning 1

 

شستشوی فرش دستباف، ابریشمی و ماشینی در منزل

 

شستشو و نظافت فرش و موکت از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار است و رعایت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا فرش دستباف، گل ابریشم یا ماشینی شما کیفیت اولیه خود را از دست ندهد و خصوصیات ظاهری و کیفی خود را حفظ کند.

 

عوامل آسیب رسان به فرش و موکت

این عوامل را میتوان به دو گروه عوامل زنده و غیر زنده تقسیم کرد. عوامل زنده شامل قارچها، باکتری ها، حشرات، کپک، کک و حیوانات خانگی میشود و عوامل غیر زنده شامل رطوبت ، نور، گرمای زیاد و آلودگی های جوی می باشند. برخی از این عوامل، ازجمله قارچ ها و حیوانات خانگی موجب آلودگی هوای اتاق نیز میگردد که با راه رفتن بر روی فرش و موکت در هوا بیشتر منتشر میشوند. برای کاهش اینگونه آلودگی ها که موجب بیماریهای تنفسی میشوند و آلرژی زا نیز هستند انتخاب روش مناسب شستشوی فرش و موکت بسیار ضروری است.

 

شستشوی فرش و موکت در منزل و محل کار

در مرحله اول غبارگیری به روش مکانیکی مد نظر است. چرا که هنگام شستشوی فرش گرد و غبار در ته گره باقی مانده خوب تمیز نمیشود و باعث پوسیدگی فرش می گردد در واقع تبدیل به گل شده و در مغز فرش می ماند. از همین روی ما در ساتراپ گستر ابتدا فرش و موکت را با مکنده های صنعتی غبارزدایی نموده سپس اقدام به شستشوی آن می نمائیم.

 

Carpet 1

 

روشهای شستشوی فرش و موکت در منزل

در روش های سنتی شستشوی فرش و موکت کاملا خیس می شود و در نتیجه نیازمند عملیات خشک کنی می باشد. خیس شدن زیاد فرش و موکت موجب مشکلات زیادی میشود. از جمله، طولانی بودن زمان مرطوب ماندن فرش که این مسئله در نهایت باعث بالا رفتن رشد قارچ ها و باکتری ها در فرش و موکت میشود. این موضوع در فرشها و موکت های که حاوی الیاف پنبه هستند موجب پوسیدگی و بوی بد آنها میشود. فرش یا موکتی که بیش از 24 ساعت خیس بماند تمامی این مسائل را پیش رو خواهد داشت.

 

 روشهای گوناگون دیگری نیز برای شستشوی فرش و موکت وجود دارد مانند شامپو کردن فرش، یا شستشوی آن با دستگاههای پولیشر یا کفشوریا دستگاه های دارای برس های دریلی و راکداکتور نیز انجام میپذیرد.

در این روشها به دلیل مکنده ضعیف دستگاه، میزان قابل توجهی از کثیفی ها در فرش باقی می ماند و از طرفی به دلیل فشار زیاد برس بر روی فرش و موکت، الیاف فرش آسیب دیده و برس دستگاه بر روی فرش ایجاد موج می نماید. از آنجائیکه آب به طور کامل خارج نمیشود رطوبت زیادی در الیاف فرش و موکت می ماند که باعث پوسیدگی و بوی بد آن پس از شستشو خواهد شد.

 

اما در روش مورد استفاده ساتراپ گستر، شستشوی فرش و موکت با بخارشویی و سیستم تزریق و مکش است، که در این روش بخار صنعتی با 140 درجه سانتی گراد حرارت با همراه مواد شوینده به درون فرش تزریق میشود و سپس توسط پمپ مکیده میشود. این روش دارای بالاترین توان تمیز کنندگی می باشد زیرا تمام کثیفی های موجود در فرش و موکت استخراج میشود. دمای بالای بخار ضمن خاصیت آنتی باکتریالی آن شستشو را تسریع میکند و حتی تمام کثیفی هائی که در عمق و داخل ریشه فرش هستند را نیز خارج. دماي بالاي بخار ضمن افزايش قدرت پاك كنندگي مواد شوينده ، نیاز بكار بردن برس دریلی چرخان ( كه سبب از بين رفتن الیاف فرش و موكت مي شود) را از بین میبرد و در مقابل دیدگان مشتریان محترم فرش و موکت با کیفیت صد درد صد بالاتر و زمان کمتر شستشو میشود. از آنجا که دستگاههای ما مجهز به بلوئر و مکنده قوی هستند پس از شستشوی و آبگیری، فرش و موکت شما در کمتر از 3 ساعت قابل استفاده خواهد بود.

 

از سوی دیگر بخارشویی فرش و موکت کمک می کند تا الیاف فرش شما به حالت اول برگردد و باعث جلای بیشتر آن میشود. دستگاههای شستشوی فرش و موکت ما دارای مزیت ضد عفونی به دلیل دمای بالای بخار و نیز دارای استاندارد ضد کک و باکتری و ساس از اروپا می باشند ، که جدید ترین روش شستشوی مبل و فرش و موکت در محل، در ایران میباشد.

 

خدمات شستشوی فرش و موکت در منزل و محل کار:

شستشوی فرش دستباف در منزل

شستشوی فرش ابریشمی

شستشوی موکت خارجی

شستشوی قالیچه دستباف

شستشوی فرش ماشینی در منزل

شستشوی قالیچه گل ابریشم

شستشوی موکت پرز بلند

شستشوی گلیم در منزل

شستشوی پالاز موکت

شستشوی فرش، موکت و خشک کدن آن تا 95 درصد

شستشوی موکت سالنها ، منازل و ادارات با هر مساحت

شست و شوی فرش و موکت سالنهای آمفی تئاتر، سالن کنفراس ، نمازخانه ها مدارس و سینماها

 

Carpet 2

 

برنامه شستشوی فرش و موکت

عدم وجود یک برنامه دقیق شستشوی فرش و موکت، عامل اصلی کاهش کیفیت آنها است. متاسفانه در بعضی موارد برنامه شستشوی فرش به مدت زیادی به تعویق می افتد و فرش و موکت بسیار کثیف میشود یا اینکه فرش و موکت توسط افراد غیر حرفه ای با دستگاههای غیر استاندارد شستشو میشود.که در این نحوه شست و شو ، تمامی لکه ها بر طرف نمی شوند و به دلیل مکش ضعیف این دسته از دستگاه ها عمل دوباره کثیف شدن بعلت باقی ماندن مواد شیمیایی در فرش و موکت به سرعت اتفاق میافتد.

 

نکاتی چند در مورد لکه و لکه گیری ها

اولین نکته مهم در مورد لکه فرش و موکت ، شناخت نوع و میزان تازگی آن است ، وقتی لکه ایجاد شده تازه باشد و بدانیم از چه ماده یا موادی تشکیل شده ، میتوانیم سریعتر نسبت به مواد مورد نیاز جهت رفع آن اقدام کنیم، تازگی لکه باعث میشود که زودتر ، بهتر و با هزینه کمتر پاک شود. در غیر اینصورت ماندن و کهنه شدن لکه باعث ماندگاری آن در الیاف فرش شده و در نتیجه تمیز کردن آن را دشوارتر می کند.

برای زدودن و پاک کردن لکه، ابتدا باید مواد شوینده را مورد بررسی قرار داده، سپس لکه را قبل از شستشوی محل آلوده پاک نمائیم. توجه به این نکته که بعضی از لکه ها با آب داغ یا صابون ماندگارتر میشوند بسیار مهم است.بنابراین پیشنهاد میکنم عملیات پاک کردن لکه را به ما بسپارید تا فرش و موکت شما بدون آسیب به الیاف لکه زدایی شود.

 

Carpet 3

 

خسارت فرش و موکت در شستشوی غیراستاندارد

هزینه شستشوی فرش و موکت با برس های دریلی یا پولیشر شاید ارزان تر باشد اما آسیب غیر قابل جبرانی را به الیاف فرش و موکت خواهد زد. فرش های ماشینی به علت داشتن مواد پلاستیکی در گره و تار و پود، پس از شستشو نرمی و لطافت خود را از دست میدهند و در فرش های دستباف هم که معمولا رنگ پس می دهند و باعث تثبیت رنگ پس داده شده روی فرش میشود که رنگبرداری آن سخت و هزینه بردار است. در مورد فرش های ابریشمی هم که گاها باعث پارگی یا کاهش کیفیت آنها میشود.

از سوی دیگر، در شستشوی فرش و موکت در منزل هم ، پس از شامپو زدن به فرش و موکت باید آبی که در آنها نفوذ کرده خارج شود و برای اینکار احتیاج به مکنده ای قوی است تا بتواند آب کثیف را خارج نماید. در غیر اینصورت آب و مواد شیمیایی باقیمانده در فرش و موکت نه تنها باعث کثیفی بیشتر و کدر شدن رنگ فرش و موکت میگردد بلکه باعث پوسیدگی آنها نیز میشود.

 

Carpet 4

 شستشوی فرش در منزل، شستشوی فرش دستباف در منزل، شستشوی فرش ابریشم در منزل، شستشوی فرش ماشینی در منزل، شستشوی موکت در منزل، شستشوی موکت در محل، قالیشویی در محل، شستشوی قالی در منزل، شستشوی قالیچه دستباف، شستشوی فرش دستباف، شستشوی فرش ابریشمی، شستشوی فرش ماشینی، شستشوی فرش گل ابریشم، شستشوی قالیچه گل ابریشم، شستشوی موکت خارجی در محل، شستشوی موکت پالاز، شستشوی موکت پرز بلند، شستشوی موکت در منزل، شستشوی موکت طرح دار، شستشوی موکت اداری، شستشوی موکت سالن آمفی تئاتر، شستشوی فرش نمازخانه، شستشوی موکت نمازخانه، شستشوی موکت سینما، شستشوی موکت سالن همایش، شستشوی فرش سینما، شستشوی قالی در منزل، شستشوی موکت ادارات، شستشوی موکت حسینه، شستشوی فرش در محل، خشکشویی فرش، خشکشویی موکت در محل، خشکشویی فرش دستباف، خشکشویی فرش ماشینی، شستشوی قالیچه در منزل، خشکشویی فرش در منزل، شستشوی فرش با دستگاه، شستشوی موکت با دستگاه، لکه زادایی فرش، لکه زدایی موکت، پاک کردن لکه فرش، پاک کردن لکه موکت، شست و شوی فرش در منزل، شست و شوی موکت در منزل، ساس کشی، از بین بردن ساس فرش، بخارشویی فرش، بخارشویی موکت، شست و شوی فرش ابریشم، شست و شوی موکت در محل، خشک شویی فرش، خشک شویی موکت، شستشوی فرش با دستگاه خشک کن، قالیشویی در منزل، غبارزدایی فرش، نظافت فرش